Biuro obslugi klienta: tel.: +48 91 48 99 149 | Godziny pracy biura: pon. - pt. 9:00-17:00

Relacja z konferencji

28 października 2015 r. w środę w ośrodku wypoczynkowym „Letnisko Wisola” w Ciemniku koło Ińska odbyła się konferencja podsumowujące projekt „Budowa „ostatniej mili” dla sieci NGA w powiecie łobeskim, stargardzkim i drawskim”.

Zaproszenie do udziału w konferencji przyjęli burmistrzowie oraz sołtysi ościennych gmin: Dobrzany, Ińsko, Chociwel, Wapnica.

Dyskusję zainicjował redaktor Daniel Źródlewski, prosząc o wystąpienia poszczególne osoby, reprezentujące podmioty zaangażowane w projekt.

Jako pierwszy głos zabrał Artur Sobiesiński – inwestor, szef firmy AS Consulting Sp. z o. o. operatora sieci IPartner, który przedstawił najważniejsze informację dotyczące projektu, omówił dane dotyczące finansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013, oraz zaprezentował realizację inwestycji, która obejmowała budowę sieci szkieletowej o długości ponad 100 km z 13 węzłami lokalnymi i centrum zarządzania siecią w Ińsku.

Generalnego wykonawcę, firmę Budotel reprezentował Patryk Rachuba, który w kilku słowach przybliżył historię powstawania technologii światłowodowej.

Po tym wystąpieniu ponownie zabrał głos Artur Sobiesiński, który przedstawił możliwości oraz korzyści, jakie wynikają z projektu dla gmin, regionu, a przede wszystkim dla indywidualnego odbiorcy. Szerokim echem odbiła się zaprezentowana idea „Internetu rzeczy” – przewrotu w komunikacji pomiędzy urządzeniami, jak dokonuję się na naszych oczach, dzięki szerokopasmowym siecią Internetowym.

W kolejnym wystąpieniu

Marek Defee z Future Consulting przybliżył nadchodząca perspektywę finansową ze środków europejskich. Zaprezentowane zostały konkretne programy europejskie oraz możliwości wspólnego działania w ramach możliwych konsorcjów.

Na koniec części panelowej zaprezentowana została bardzo ciekawa i praktyczna usługa firmy Protecti, pozwalająca na monitoring Internetu z poziomu domu, firmy, szkoły czy samorządu. Usługa ta okazała się bardzo interesująca zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo Internetowe dzieci w szkole.

Po wystąpieniach obyła się interesująca wymiana zdań przybyłych gości.